РЕСТОРАНЫ В ЛАТВИИ

ГОСТИНИЦЫ В ЛАТВИИ

1.2.2.1/16/A/010 Tūrisma un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un nodarbināto produktivitātes apmācību projekts

 maijs23

Populārākās mācību izvēles - digitālās prasmes datu analīzē, mārketingā un projektu vadībā

 

Eiropas Savienības (ES) fondu projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” jeb Mācību pieaugušajiem mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. Projekta ietvaros iespējams pieteikties 197 piedāvātajām izglītības programmām un šobrīd organizētajā 9. kārtā ir pieteikušies 11 015 nodarbinātie. Lielākais pieteikumu skaits saņemts izglītības programmās, kas piedāvā apgūt digitālās prasmes datu analīzē, mārketingā un projektu vadībā.

Pieprasītākās profesionālās pilnveides izglītības programmas ir foto un video tehnikas digitālā satura veidošana, digitālā biroja darba vadība, kā arī projektu vadība ar Agile, Scrum, Lean, Kanban. Lielākā interese, vadoties no pieteikumu skaita, par studiju kursiem ir akciju tirgus investīciju analīzes pamatkurss, biznesa analītika ar PowerBI, kā arī Etsy.com e-komercijas platformas pamatkurss. Savukārt populārākie studiju moduļi ir ievads tīmekļa vietnes izstrādē (programmēšanas pamati), ievads robotikā un Arduino kontrolleru vadība, kā arī digitālā mārketinga rīki un stratēģijas.

Pieteikties izglītības programmās varēja jebkurš strādājošais vai pašnodarbinātais Latvijas iedzīvotājs vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam ar pabeigtu vai nepabeigtu izglītību, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri.

Avots: https://epale.ec.europa.eu/

Подробнее...

1.2.2.1/16/A/010 Tūrisma un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un nodarbināto produktivitātes apmācību projekts

 muzizglitiba

Mūžizglītība – ne tikai nākotnes projekts, tai ir jābūt šodienas realitātei

 

Jau šobrīd ārstniecības iestādes Latvijā izmēģina dažādus mākslīgā intelekta risinājumus, lai uzlabotu gan pacientu datu drošību, gan precīzāk noteiktu diagnozi. Mūsdienās mūžizglītība iekļauj digitālās prasmes visās dzīves jomās, arī veselības nozarē. Tās ir noderīgas, lai izvairītos no nevajadzīgi atkārtotām, pacientam dārgām un psiholoģiski nomācošām izmeklēšanām, lai saudzīgi apietos ar pacienta sensitīvajiem datiem, lai vairāk un efektīvāk laiku varētu veltīt pacientam un mazāk − darbam ar dokumentiem. Dalīšanās ar informāciju un pieredzi starp veselības nozarē strādājošajiem ir ierasts zināšanu pārneses formāts, kur digitālās prasmes ir jo īpaši svarīgas.

Digitālo prasmju apgūšana nav tikai paaudžu izaicinājums, bet arī atvērtās nostājas jautājums. Ir ērti piekopt profesionālo konservatīvismu, jo jaunu tehnoloģiju apgūšana prasa piepūli. "Riga TechGirls" komanda ir izstrādājusi un no šī gada marta piedāvā jaunu IT mācību programmu – šoreiz veselības jomā strādājošiem kolēģiem – "Cilvēcīgi par tehnoloģijām". Pareizi saprotot darba dzīves prasības, "Riga TechGirls" komanda jaunajā programmā piedāvā četrus dažādus moduļus: pacienta pieredzes dizains, datu apstrāde veselības aprūpē, digitālie rīki veselības aprūpē un mūsdienās pieejamās tehnoloģijas. Jo svarīgi, lai mūžizglītība būtu ne tikai nākotnes projekts, tai ir jābūt šodienas realitātei!

Avots: https://epale.ec.europa.eu

Подробнее...

Google’s Free Booking Links: The Secret Weapon for Hotels in the Battle for Direct Bookings

Hotel technology provider D-EDGE analysed the performance of 1,000 hotels across Europe and Asia Pacific and found that Google's Free Booking Links (FBL) are a game-changer for hotels. FBL is a feature of the Google Hotel Ads (GHA) platform that displays a free link to a hotel's booking engine alongside paid ads in the metasearch module.

Hotels that activate Google Free Booking Links can benefit from additional direct bookings at a significantly lower cost, and FBL accounted for an impressive 34% of revenue generated from Google metasearch in 2022. Furthermore, the average distribution cost for bookings from Google Hotel Ads fell to 5.2% with the inclusion of FBL.

Click  here to discover the 5 key findings from D-EDGE’s analysis of metasearch performance for 1,000 hotels across Europe & Asia Pacific.

1.2.2.1/16/A/010 Tūrisma un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un nodarbināto produktivitātes apmācību projekts

 

chat GPT

 

Jauns mākslīgā intelektaJauns mākslīgā intelektarisinājums - ChatGPT - tērzēšanas bots,kam ir potenciāls kļūt par praktiskuresursu pieaugušo izglītībā

 

Ar šī gada sākumu tiek aizsākts jauns mākslīgā intelekta risinājums - ChatGPT - tērzēšanas bots, tas var iesaistīties sarunā ar izglītojamo un palīdzēt praktizēt, kā arī uzlabot valodas prasmes. Mākslīgais intelekts var asistēt pasniedzējam veidot pielāgotus mācību ceļus, un sniegt ieteikumus, lai veicinātu studenta progresu. Paredzams, ChatGPT varētu mainīt arī veidu, kā cilvēki izmanto meklētājprogrammas, lai sasniegtu vairāk.Ar šī gada sākumu tiek aizsākts jauns mākslīgā intelekta risinājums - ChatGPT - tērzēšanas bots, tas var iesaistīties sarunā ar izglītojamo un palīdzēt praktizēt, kā arī uzlabot valodas prasmes. Mākslīgais intelekts var asistēt pasniedzējam veidot pielāgotus mācību ceļus, un sniegt ieteikumus, lai veicinātu studenta progresu. Paredzams, ChatGPT varētu mainīt arī veidu, kā cilvēki izmanto meklētājprogrammas, lai sasniegtu vairāk.

Tā kā ChatGPT liek uzsvaru uz sarunvalodas praksi, tam ir potenciāls kļūt par praktisku resursu pieaugušo izglītībā, it sevišķi, lai uzlabotu valodas prasmes. Piemēram, čatbots var kļūt par izglītojamā sarunu partneri un praktizēt svešvalodu drošā, neaizspriedumainā vidē, kā arī izmantot jaunu leksiku lietotāju dabiskajā vidē, ko radījis mākslīgais intelekts. Tāpat šis rīks spēs piedāvāt atgriezenisko saiti par gramatikas jautājumiem, palīdzot studentiem identificēt un labot kļūdas savā runā, kā arī iepazīstināt izglītojamos ar dažādām kultūrām un tradīcijām, ļaujot viņiem labāk saprast un sazināties ar cilvēkiem no dažādām vidēm.Tā kā ChatGPT liek uzsvaru uz sarunvalodas praksi, tam ir potenciāls kļūt par praktisku resursu pieaugušo izglītībā, it sevišķi, lai uzlabotu valodas prasmes. Piemēram, čatbots var kļūt par izglītojamā sarunu partneri un praktizēt svešvalodu drošā, neaizspriedumainā vidē, kā arī izmantot jaunu leksiku lietotāju dabiskajā vidē, ko radījis mākslīgais intelekts. Tāpat šis rīks spēs piedāvāt atgriezenisko saiti par gramatikas jautājumiem, palīdzot studentiem identificēt un labot kļūdas savā runā, kā arī iepazīstināt izglītojamos ar dažādām kultūrām un tradīcijām, ļaujot viņiem labāk saprast un sazināties ar cilvēkiem no dažādām vidēm.

Mašīnmācīšanās algoritmi var pārbaudīt izglītojamā progresu un ar tērzēšanas bota palīdzību izveidot personalizētu mācību ceļu, izmantojot izglītojamā progresa datus, lai piedāvātu individualizētus ieteikumus turpmākām mācībām vai praksei. ChatGPT  var būt lielisks risinājums un ir vērts pētīt tālāk kādas iespējas mums dod ChatGPT, kā mēs varam to izmantot gan mājās, gan skolā, pielāgojot konkrēti savām vajadzībām!

Avots: https://epale.ec.europa.eu

Подробнее...

 LVRA Balttour2023 LVRA MATKA2023

LVRA DALĪBA STARPTAUTISKAJĀS TŪRISMA IZSTĀDĒS

 

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA), 2023. gada pirmajā ceturksnī ir īstenojusi mārketinga aktivitātes – piedalījusies 4 starptautiskajās tūrisma izstādēs, tajā skaitā:

  • 2 izstādēs ar individuālu stendu - “ADVENTUR 2023” (27. – 20.01.2023.) un “BALTTOUR 2023” (03. – 05.02.2023.);
  • 2 izstādēs piedaloties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā Latvijas stendā – “MATKA 2023” (19. – 22.01.2023.) un “ITB 2023” (07. – 09.03.2023.).

Подробнее...

Latvianlv-LVRussianEnglish (UK)

GMO

LVRA Interreg baner