Restorāni Latvijā rezervēt

Viesnīcas Latvijā rezervēt

LVRA LOGO LV

Informācija medijiem, Rīga, 2023. gada 06. martā

LVRA Biedru kopsapulcē ievēl jaunu valdi.
LVRA prezidenta maiņa

Šī gada 3. martā, notika Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) ikgadējā Biedru kopsapulce, kuras ietvaros tika sniegts pārskats par paveikto 2022. gadā un prezentēti galvenie darbības virzieni 2023. gadam. Viens no galvenajiem darba kārtības jautājumiem bija jaunas valdes vēlēšanas.

Turpmākos 2 gadus LVRA valdē strādās: Andris Kalninš (viesnīca Rīga Islande Hotel), Rita Auziņa (AS LIDO), Ruslans Jamčinksis (viesnīca Monika Centrum Hotel), Ēriks Lingebērziņš (Biznesa augstskola Turība), Ainars Melders (viesnīca Vecgulbenes muiža), Jānis Priede (viesnīca Radisson Blu Latvija Conference&SPA Hotel), Dace Šķēle (viesnīca Hotel Jūrmala Spa), Valdis Vanadziņš (viesnīca Pullman Riga Old Town Hotel) un Inese Zača ( Mogotel Hotel Group).

Kopsapulces noslēgumā, LVRA Valde, sanākot uz jaunā sastāva pirmo sēdi, LVRA prezidenta amatu uzticēja Andrim Kalniņam.
Andris Kalniņš ir SIA “Islande Hotel” valdes priekšsēdētājs. Viesmīlības nozarē darbojas jau 10 gadus. Bijis LVRA valdes loceklis iepriekšējā sasaukumā, 2021.-2023.gadam, no 2022. gada ir arī Latvijas Restorāni biedrības Valdes loceklis. A. Kalniņš studē Stockholm School of Economics in Riga EMBA programmā.

LVRA galvenie darbības virzieni 2023. gadā:
1) LVRA turpmāk aktīvi strādās pie viesmīlības nozares konsolidācijas apvienojot un sadarbojoties ar visām nozares biedrībām&asociācijām;
2) aktīvs darbs pie nozares pašsakārtošanās t.sk. ēnu ekonomikas apkarošanas viesmīlības nozarē, negodprātīgas konkurences likvidēšanas u.c.:
a) Izmitināšanā - tūrisma mītņu reģistra izveide, kas nozīmētu, ka tikai sertificēti uzņēmēji, kas atbilst visām drošības prasībām kā arī godprātīgi maksā nodokļus, varētu sniegt īstermiņa izmitināšanas pakalpojumus
b) Sadarbībā ar LRB darbs pie ēdināšanas nozares ēnu ekonomikas īpatsvara samazināšanas;
3) darbs pie samazinātā PVN ieviešanas sabiedriskajai ēdināšanai, lai tas tiktu iekļauts jau šogad nodokļu politikas pakotnē;
4) aktīva sadarbība ar Rīgas domi (RD) par tūrisma nodevas izlietojumu;
5) aktīva sadarbība ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un RD par tūristu piesaisti Latvijai. Balstoties uz jaunākajiem datiem Latvija ir pēdējā vietā Eiropas Savienībā pēc ārvalstu tūristu skaita.

Paldies visiem darbsemināra dalībniekiem – BHRS, AS Cēsu alus, Dayton, - D-EDGE Hospitality Solutions, Gemoss, HotelBuddy, - Kärcher Professional, - MakeCommerce.lv, Mācību Centrs BUTS, UNITEX, Qrunch - digital menu expert!

Liels paldies, viesnīcas Monika Centrum Hotels kolektīvam par atbalstu un palīdzību kopsapulces organizēšanā!

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) ir profesionāla darba devēju organizācija, kas apvieno naktsmītnes un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus profesionālai sadarbībai, ar mērķi, uzlabot klientu apkalpošanas kvalitāti, sakārtot Latvijas viesnīcu tirgu un pārstāvēt Latvijas viesnīcu un restorānu biznesu pasaulē. LVRA ir asociācijas „Viesnīcas, restorāni un kafejnīcas Eiropā” (HOTREC) biedrs