Restorāni Latvijā rezervēt

Viesnīcas Latvijā rezervēt

LVRA LOGO LV

Paziņojums medijiem 29.04.2022.

LVRA pieprasa Finanšu ministra publisku atvainošanos

 Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) pieprasa Finanšu ministra Jāņa Reira publisku atvainošanos par Latvijas Televīzijas raidījumā „Šodienas jautājums”, šī gada 28.aprīlī, izteiktajiem apgalvojumiem, ka viesnīcas vēlas „atrisināt savas neatrisinātās problēmas pamatojoties ar it kā palīdzību Ukrainas bēgļiem”.

Sākoties karadarbībai Ukrainā un bēgļu iebraukumam Latvijā, viesnīcas bija pirmās, kas atsaucās izmitināt bēgļus, kā arī sniedza sociālo un psiholoģisko atbalstu uz sava rēķina.

„Ne marta sākumā, ne tagad nav notikusi konsultācija ar LVRA par reālajām bēgļu izmitināšanas un saņemto pakalpojumu izmaksām, ne par iespējām izmitināt ņemot vērā, ka tuvojas vasara sezona. Kopš pirmās dienas, viesnīcas uzņemas sociālo funkciju, kas būtu jādara valsts un pašvaldības institūcijām vienlaikus zaudējot iespēju pilnvērtīgi uzņemt savus pastāvīgos klientus. Ņemot vērā ceļošanas un Latvijā noteiktos pakalpojumu ierobežojumus, nozare nevarēja pilnvērtīgi strādāt, tomēr bija starp tām, kas par laika periodu 2021. gada 01.decembris – 2022. gada 28.februāris atbalstu nesaņēma. Ievērojot to, finanšu ministra apgalvojums „mēs nofinansējām 100%”, ir melīgs un pazemojošs”, pauž LVRA prezidents Jānis Naglis.

„Viesnīcu pārstāvji ļoti labi izprot situāciju un skaidri apzinās, ka bēgļi ir īpaši sensitīva klientu grupa, tāpēc situācijās, kad plānotais viesu skaits pārsniedz viesnīcā pieejamo gultas vietu skaitu, standarta viesus, kas ir gatavi maksāt augstāku cenu par pakalpojumu, izmitina citās naktsmītnēs. Valdības pārstāvji Covid-19 pandēmijas laikā apgalvoja, ka viesnīcas ir nerentabls bizness un rekomendēja pārorientēt savu darbu, taču šobrīd redzam, ka tieši viesnīcām ir milzīga loma bēgļu krīzes risināšanā”, skaidro LVRA Valdes loceklis, Riga Islande Hotel Valdes priekšsēdētājs Andris Kalniņš.

Par LVRA un viesmīlības nozari:

Viesmīlības uzņēmumi - naktsmītnes un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi - ir nozīmīga tūrisma nozares sastāvdaļas, kas veido 5% no Latvijas IKP. Latvijas viesmīlības nozare 2019. gadā Latvijas valstij nodokļos samaksājusi 147 miljonus eiro, kas ir par 16,5% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina VID dati. Nozares analīze liecina, ka nozares uzņēmumi nodokļos valstij nomaksājuši 20% no apgrozījuma, kas ir pusotru reizi vairāk nekā citu nozaru uzņēmumi. Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) ir profesionāla darba devēju organizācija, kas apvieno naktsmītnes un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus profesionālai sadarbībai, ar mērķi, uzlabot klientu apkalpošanas kvalitāti, sakārtot Latvijas viesnīcu tirgu un pārstāvēt Latvijas viesnīcu un restorānu biznesu pasaulē. LVRA ir asociācijas „Viesnīcas, restorāni un kafejnīcas Eiropā” (HOTREC) biedrs

Papildus informācija:

Jānis Naglis, LVRA Prezidents
Mob. tālr.: 29207043, e-pasts: jnaglis123@gmail.com

Santa Graikste, LVRA izpilddirektore
Mob. tālr.: 29484738, e-pasts: Santa.Graikste@hotel.lv