12.06.2015

Nozares pārstāvju diskusija Latgales sirdī!

Šonedēļ, 9. jūnijā Kolonna Hotel Rēzekne telpās, kopā bija sanākuši Latgales reģiona tūrisma nozares pārstāvji un uzņēmēji, lai tiktos ar Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas un Viesnīcu Restorānu centra pārstāvjiem.

Read more...

02.06.2015

Jūrmalas pilsētas dome noslēdz dalību 2015.gada 1.pusgada ārvalstu tūrisma izstādēs un gadatirgos

Tūrisms ir viena no svarīgākajām nozarēm Jūrmalā un Latvijā. Ik gadu pašvaldības sadarbībā ar vietējiem tūrisma uzņēmējiem īsteno virkni aktivitāšu, lai attīstītu tūrisma infrastruktūru, paaugstinātu kvalitāti, popularizētu atpūtas un veselības uzlabošanas piedāvājumus stratēģiskajos tūrisma ārvalstu tirgos.

Read more...

20.05.2015

LVRA biedri diskutē par aktuālām tēmām ēdināšanas sfērā!

Šodien, 20. maijā viesnīcā Mercure Riga Centre Hotel LVRA biedri pulcējās, lai piedalītos ikmēneša seminārā. Vides izglītības fonda, Zaļās atslēgas nacionālais koordinators Jānis Ulme bija sagatavojis izsmeļošu informāciju, par tikai nupat atvērto Zaļās atslēgas programmu restorāniem. Latvijas restorāniem, būs iespēja zaļi domāt un strādāt, kā arī par to saņemt Zaļās atslēgas sertifikātu. Līdz šim Zaļās atslēgas saņemšana bija tikai viesnīcu un kempingu sektoram.

Read more...

19.05.2015

LVRA seminārs jūnijā!

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija šā gada 16. jūnijā plāno rīkot informatīvu semināru. Seminārā piedalīsies pārstāvji no SAMSUNG, STR Global, SIA Hoteltie, SIA Sapere Aude, un Būvniecības eksperts, sertificēts būvinženieris Artis Dzirkalis no SIA CMB. Drīzumā izsūtīsim detalizētu informāciju par semināra norises laiku un vietu. Aicinām piedalīties visus interesentus un iegūt jaunas zināšanas.

11.05.2015

Rīgas un Jūrmalas restorānos 16. maijā būs
DIENA BEZ MAIZES

16.maijā visā pasaulē atzīmē Starptautisko Celiakijas* dienu. Celiakijas pacienti nepanes graudaugus un visu mūžu ir spiesti ievērot diētu bez glutēna. Diēta stipri ietekmē dzīves kvalitāti, piemēram, šie cilvēki nevar ēst ārpus mājām. Desmit Rīgas un Jūrmalas restorāni un viesnīcas 16.maijā būs solidāri ar celiakijas pacientiem un saviem viesiem šajā dienā piedāvās bezglutēna maizi parastās maizes vietā.

Pasaulē ir aptuveni 70 miljoni cilvēku ar diagnozi celiakija. Latvijā tie ir 1500 bērnu un ap 4000 pieaugušo. Biedrības "Gluten-Free Experts" mērķis ir uzlabot šo cilvēku dzīves kvalitāti, nodrošinot viņiem ēdiena izvēles brīvību. Tāpēc svarīgi ir atgādināt, ka mums līdzās dzīvo tie, kuri nedrīkst uzturā lietot maizi, saldumus, makaronus un daudzus citus produktus. Iespēja paēst kafejnīcā vai restorānā, kas piedāvā drošu bezglutēna ēdienu celiakijas slimniekam, it īpaši bērnam, ir priecīgs dzīves notikums. ...Un tad tā nebūs kārtējā "diena bez maizes".

Read more...