France forbids rate parity clauses by law
Another crucial step for hotels in Europe
to regain control over their offer


Brussels, Paris – 9 July 2015, Today, the French National Assembly took an important decision by adopting in the final vote of the 'Law Macron' the deletion of any rate parity clauses from contracts between hoteliers and Online Travel Agents and qualifying the term of the contracts as "mandate contract". This is the first decision at legislative level in Europe to ban explicitly rate parity clauses from such contracts. With this decision hoteliers in France regain their entrepreneurial freedom and will be able to offer their customers any trade or tariff advantage they consider appropriate. France is thus the second country after Germany, where public authorities decide to ban rate parity clauses from OTA contracts.

Read more...

Booking.com uzstāda savus noteikumus
par tiešsaisti visā Eiropā

Brisele, 30. jūnijs 2015 - Pagājušajā nedēļā Booking.com informēja savus viesnīcu partnerus visā Eiropā, izmantojot e-pastu, ka tā varētu saglabāt likmes un nosacījumus, paritāti attiecībā uz viesnīcu mājaslapām. Jau iepriekš saņēmuši Vācijas brīdinājumu, ka paritātes klauzulas ir vērstas pret veselīgu konkurenci, kā arī neskatoties uz pēdējā laika notikumiem Francijā, ka noteikts pilnīgs aizliegums paritātes klauzulai ar likumu. Tomēr jaunie noteikumi Booking.com stājas spēkā 2015. gada 1. jūlija, ja vien viesnīcas neiebildīs pret tiem.

Read more...

12.06.2015

Nozares pārstāvju diskusija Latgales sirdī!

Šonedēļ, 9. jūnijā Kolonna Hotel Rēzekne telpās, kopā bija sanākuši Latgales reģiona tūrisma nozares pārstāvji un uzņēmēji, lai tiktos ar Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas un Viesnīcu Restorānu centra pārstāvjiem.

Read more...

02.06.2015

Jūrmalas pilsētas dome noslēdz dalību 2015.gada 1.pusgada ārvalstu tūrisma izstādēs un gadatirgos

Tūrisms ir viena no svarīgākajām nozarēm Jūrmalā un Latvijā. Ik gadu pašvaldības sadarbībā ar vietējiem tūrisma uzņēmējiem īsteno virkni aktivitāšu, lai attīstītu tūrisma infrastruktūru, paaugstinātu kvalitāti, popularizētu atpūtas un veselības uzlabošanas piedāvājumus stratēģiskajos tūrisma ārvalstu tirgos.

Read more...

20.05.2015

LVRA biedri diskutē par aktuālām tēmām ēdināšanas sfērā!

Šodien, 20. maijā viesnīcā Mercure Riga Centre Hotel LVRA biedri pulcējās, lai piedalītos ikmēneša seminārā. Vides izglītības fonda, Zaļās atslēgas nacionālais koordinators Jānis Ulme bija sagatavojis izsmeļošu informāciju, par tikai nupat atvērto Zaļās atslēgas programmu restorāniem. Latvijas restorāniem, būs iespēja zaļi domāt un strādāt, kā arī par to saņemt Zaļās atslēgas sertifikātu. Līdz šim Zaļās atslēgas saņemšana bija tikai viesnīcu un kempingu sektoram.

Read more...