Uzsākam jauno mācību gadu!

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija organizē informatīvu semināru viesnīcā Tallink Hotel Riga 21. oktobrī. Aptaujājot savus kolēģus izmantojot SIA Sapere Aude izstrādāto programmas atbalstu Balti Dati, ar prieku secinājām, ka aktivitāte bijusi salīdzinoši augsta un mēs saņēmām daudzas interesantas atbildes, par to, ko tad Jūs gribat dzirdēt semināros. Viena no šodienas aktualitātēm – “Norēķinu karšu pieņemšanas aspekti viesnīcās”. Prezentācijas laikā īpašu vērību veltīs shēmu (VISA/MasterCard/American Express) noteikumu atšķirībām, kā arī izmaiņām T&E sektora noteikumos, kas stāsies spēkā 2015. gada oktobrī.

Read more...

Latvija tiks prezentēta tūrisma izstādē “TITF 2015”Uzbekistānā

Š.g. 05. – 08.oktobrī Uzbekistānas galvaspilsētā Taškentā norisināsies tūrisma izstāde “TITF 2015”, kur Jūrmalas pilsētas dome piedalīsies ar savu stendu. Jūrmalas stendā darbosies Jūrmalas tūrisma informācijas centra, Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas, tūrisma aģentūru “Averoja” un “Bulta turs” pārstāvji. Stendā visi interesenti varēs saņemt plašu informāciju par atpūtas, veselības uzlabošanas iespējām Jūrmalā, Rīgā un citviet Latvijā. Savukārt, tūrisma aģentūru pārstāvji varēs nodibināt profesionālus kontaktus turpmākai sadarbībai.

Read more...

Jūrmala tiks popularizēta Kazahstānā

Lai paplašinātu tūristu ģeogrāfiju un piesaistīt jaunus tūristu grupas, Jūrmalas pilsētas dome šogad otro reizi piedalīsies ar savu stendu Kazahstānas tūrisma izstādē – “Astana Leisure”, kas notiks š.g. 24. – 26.septembrī Astanā.

Izstāde “Astana Leisure” ir lielākā Kazahstānas tūrisma rudens izstāde, kuras galvenie apmeklētāji ir tūrisma firmu pārstāvji un potenciālie tūristi. Šajā izstādē Jūrmalai ir savs stends, kura piedalīsies pārstāvji no Jūrmalas tūrisma informācijas centra, Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas, tūrisma firmām “Averoja” un “Bulta turs”. Stendā varēs saņemt bezmaksas tūrisma informatīvos materiālus par Jūrmalu, Rīgu un Latviju.

Read more...

Digitālais vienotais tirgus veicina pieejamību un pārredzamību, tas atraisītu MVU potenciālu darbavietu radīšanā - saka ES amatpersonas un citi interesenti

Brisele, 2015. gada 15. septembris . Šodien, HOTREC -Viesnīcu, restorānu un kafejnīcu Eiropā jumta organizācija un UEAPME, MVU, kopā ar ieinteresētajām personām ES, amatpersonām un Eiropas Parlamenta deputātiem vienojās par nepieciešamību risināt digitālās problēmas, ar ko saskaras MVU Eiropā, lai veicinātu izaugsmi un darbavietu radīšanu.

In a joint HOTREC-UEAPME conference co-hosted by MEP Karas, chair of the SME intergroup, and MEP Tapardel, co-chair of the tourism intergroup, EU officials and stakeholders identified the need for a more open digital market. “The Commission is strongly engaged in developing a more accessible, transparent and therefore effective digital market for all SMEs alike. This is a major goal for the recently launched Digital Network”, explained Mr. Carlo Corazza, Head of Unit Tourism, Emerging and Creative Industries at DG GROW from the European Commission.

Read more...

Latvijas vēstniecībā Minskā iepazīstina ar biznesa un individuālā tūrisma iespējām Latvijā

10. septembrī vēstnieks Baltkrievijā Mārtiņš Virsis atklāja semināru „Latvija - biznesa un individuālā tūrisma centrs”. Uzrunājot klātesošos, vēstnieks uzsvēra Latvijas un Baltkrievijaskonstruktīvo politisko dialogu un plašo nozaru sadarbību, tostarp ekonomikas, robežu kontroles un pārvaldības, izglītības un zinātnes, kā arī kultūras un vides aizsardzības jomās. Strauji attīstās starpvalstu tūrisms, ik gadu par diviem līdz septiņiem procentiem pieaugot tūristu skaitam.

Vēstniecības Konsulārās nodaļas vadītājs Mārcis Maksims informēja par aktualitātēm vīzu pieteikumu jomā - vīzu pieteicēju biometrisko datu noņemšanas procesa ieviešanu šī gada jūnijā un Pony Express vīzu centra darba uzsākšanu.

Read more...