20.05.2015

LVRA biedri diskutē par aktuālām tēmām ēdināšanas sfērā!

Šodien, 20. maijā viesnīcā Mercure Riga Centre Hotel LVRA biedri pulcējās, lai piedalītos ikmēneša seminārā. Vides izglītības fonda, Zaļās atslēgas nacionālais koordinators Jānis Ulme bija sagatavojis izsmeļošu informāciju, par tikai nupat atvērto Zaļās atslēgas programmu restorāniem. Latvijas restorāniem, būs iespēja zaļi domāt un strādāt, kā arī par to saņemt Zaļās atslēgas sertifikātu. Līdz šim Zaļās atslēgas saņemšana bija tikai viesnīcu un kempingu sektoram.

Read more...

19.05.2015

LVRA seminārs jūnijā!

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija šā gada 16. jūnijā plāno rīkot informatīvu semināru. Seminārā piedalīsies pārstāvji no SAMSUNG, STR Global, SIA Hoteltie, SIA Sapere Aude, un Būvniecības eksperts, sertificēts būvinženieris Artis Dzirkalis no SIA CMB. Drīzumā izsūtīsim detalizētu informāciju par semināra norises laiku un vietu. Aicinām piedalīties visus interesentus un iegūt jaunas zināšanas.

11.05.2015

Rīgas un Jūrmalas restorānos 16. maijā būs
DIENA BEZ MAIZES

16.maijā visā pasaulē atzīmē Starptautisko Celiakijas* dienu. Celiakijas pacienti nepanes graudaugus un visu mūžu ir spiesti ievērot diētu bez glutēna. Diēta stipri ietekmē dzīves kvalitāti, piemēram, šie cilvēki nevar ēst ārpus mājām. Desmit Rīgas un Jūrmalas restorāni un viesnīcas 16.maijā būs solidāri ar celiakijas pacientiem un saviem viesiem šajā dienā piedāvās bezglutēna maizi parastās maizes vietā.

Pasaulē ir aptuveni 70 miljoni cilvēku ar diagnozi celiakija. Latvijā tie ir 1500 bērnu un ap 4000 pieaugušo. Biedrības "Gluten-Free Experts" mērķis ir uzlabot šo cilvēku dzīves kvalitāti, nodrošinot viņiem ēdiena izvēles brīvību. Tāpēc svarīgi ir atgādināt, ka mums līdzās dzīvo tie, kuri nedrīkst uzturā lietot maizi, saldumus, makaronus un daudzus citus produktus. Iespēja paēst kafejnīcā vai restorānā, kas piedāvā drošu bezglutēna ēdienu celiakijas slimniekam, it īpaši bērnam, ir priecīgs dzīves notikums. ...Un tad tā nebūs kārtējā "diena bez maizes".

Read more...

27.04.2015

HOTREC General Assembly's statement on the
decisions taken on 21 April 2015 on the commitments
of Booking.com

Luxembourg/Brussels, 24 April 2015. The members of HOTREC, the European umbrella association of hotels, restaurants and cafes, exchanged views at the occasion of HOTREC's 70th General Assembly in Luxembourg and agreed on the following statement on the decisions taken by the French, Italian and Swedish competition authorities on 21 April 2015 regarding the acceptance of Booking.com's commitments to settle those national competition cases on rate parity clauses:

Read more...

Eiropas viesnīcu nozare ir vīlusies par Francijas, Itālijas un Zviedrijas konkurences iestāžu lēmumu.

Brisele - 2015. gada 22. aprīlis – savstarpēji sadarbojoties konkurences iestādes, Francijā, Itālijā un Zviedrijā izbeidza izmeklēšanu lietā par paritātes klauzulu līgumos starp Booking.com un viesnīcām, kuras bija vienojošās ar Booking.com. Viņi pieņēma, ka rezervācijas giganta (līderis Online Travel Agent sektorā Eiropā viesnīcu rezervēšanā) saistības, kuras atļautu viesnīcu īpašniekiem piedāvāt zemākas cenas arī citām interneta ceļojumu aģentūrām, tomēr, saglabājot paritātes klauzulas attiecībās starp Booking.com un viesnīcām. Eiropas viesnīcu nozare ir ļoti neapmierināta ar šo lēmumu, kas iesaldē turpmākās darbības situācijā ar Booking.com un iespēju viesnīcu īpašniekiem brīvi konkurēt ar cenām un nosacījumiem.

Relīze pilnā versijā angļu valodā